Strona główna Informacje z WRC O Robercie Kubicy Klasyfikacje Kontakt English version

piątek, 6 maja 2011

Piątek, 06.05: Kierowcy F1 pamiętają o Robercie Kubicy

Przed kierowcami Formuły 1 kolejny wyczerpujący weekend wyściowy, tym razem w Turcji. Wczoraj kilku z nich wypowiedziało się na temat największego nieobecnego sezonu 2011, Roberta Kubicy. Wszyscy wyrażali tęsknotę za polskim kierowcą i życzyli mu szybkiego powrotu do zdrowia. Wypowiadali się: Witalij Pietrow, Nick Heidfeld, Fernando Alonso, Felipe Massa, Lewis Hamilton, Timo Glock, Heikki Kovalainen i Adrian Sutil.

Większość kierowców wypowiadała się o Kubicy odpowiadając na pytanie Cezarego Gutowskiego podczas oficjalnej konferencji prasowej.

"On doskonale wie co robić i wszyscy w zespole wierzą w niego. Zawsze był zabawny i bardzo, bardzo szybki" - powiedział Pietrow.

"W zeszłym roku przekonaliśmy się, że jest jednym z najlepszych kierowców. Wszyscy za nim tęsknimy. Wiemy, że wyszedł ze szpitala, ale teraz potrzebna będzie długa rehabilitacja i wszyscy go w niej wspieramy czekając na niego. Wierzę, że jeszcze w tym roku zobaczymy go w padoku, choćby żeby się przywitać" - dodał Rosjanin.

Zastępca Kubicy, Nick Heidfeld, również wypowiedział się na temat swoich odczuć związanych z Robertem:

"Cały czas myślałem o nim, ale szczególnie na początku sezonu. Kiedy siedzę w bolidzie myślę o Robercie, na pewno mocniej niż inni. To ogólnie dziwna sytuacja, jego nieszczęście jest moją radością. Trudno jest o tym zapomnieć, nawet jeżeli koncentruję się przed startem. W BMW Sauber byliśmy kolegami i darzymy się szacunkiem, dlatego umieściłem na moim kasku polską flagę. Brakuje go w padoku, bo zawsze chce się rywalizować z najlepszymi. To bardzo dobry kierowca i wiele osób w padoku go lubi. Miał ogromnego pecha i życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia."

Największym przyjacielem Kubicy w F1 jest Fernando Alonso. Hiszpan również wypowiedział się w Turcji o Polaku:

"Wszystkim nam brakuje Roberta. Widać to było już w Australii, kiedy robiono wszystkim kierowcom oficjalne zdjęcie. Miałem wrażenie, że kogoś brakuje. Rozmawiałem z nim trzy dni temu i ponownie życzyłem mu szybkiego powrotu do zdrowia. Rehabilitacja postępuje szybko, ale oczywiście nie jest ona łatwa, biorąc pod uwagę obrażenia. Jestem jednak pewien, że wkrótce będzie z nami. Może już w tym roku, a na pewno w przyszłym."

Lewis Hamilton, mistrz świata z 2008 roku i rywal Kubicy już od czasów kartingu, powiedział:

"To wielki talent i na pewno zasługuje aby być tutaj. Wierzę w jego bardzo szybką rekonwalescencję. Na pewno współpracują z nim właściwi ludzie, którzy pomogą mu w odzyskaniu pełnej sprawności."

"Jasne że mi go brakuje. Znamy się od wielu lat. Byliśmy razem w zespole BMW Sauber, a kilka dni temu pisaliśmy SMS-y. To bardzo miły facet i chyba wszyscy za nim tęsknią. To świetny kierowca i szkoda, że nie ma go tutaj. Mam nadzieję, że szybko wróci do zdrowia i będzie go można zobaczyć w padoku" - to opinia Timo Glocka z Virgin.

Inny Niemiec, Adrian Sutil, stwierdził podczas dzisiejszej konferencji prasowej: "Znam go od kilku lat, to wspaniały człowiek. Wiadomość o jego wypadku była szokująca. Ale wszyscy wiemy, że sporty motorowe wciąż są niebezpieczne. Jednocześnie Robert miał wiele szczęścia, że żyje. Powinien tutaj wrócić, w pełni zasługuje, aby być w Formule 1. Wszyscy mu tego życzymy."

Ostatnim z wypowiadających się kierowców był ten, którego Kubica miał potencjalnie zastąpić, czyli Felipe Massa z Ferrari.

"Pamiętam Roberta z czasów jego startów w Formule Renault. Ja wtedy przeniosłem się do Formuły 3000. To świetny kierowca, bardzo sympatyczny kolega i wyjątkowy talent. Brakuje nam walki z nim na torze, a jego jako osoby, ale także sposobu w jaki jeździ i pracuje, jaką wiarę pokłada we wszystko co robi. Mam nadzieję, że wróci aby robić to co kocha. Liczę na to, że niebawem znów będziemy żartować w padoku" - powiedział Brazylijczyk.

Heikki Kovalainen zdobył się natomiast na żart o braku Kubicy w stawce: "Dla niektórych kierowców fakt, że nie ma Roberta, jest sporą ulgą. On walczyłby bardzo ostro i byłby w czołówce. Bez niego jest łatwiej. Ale kiedy wróci, znów namiesza. Zawsze jeździ na limicie a przy tym zachowuje się fair. Wszyscy szanujemy go jako kierowcę. Możemy toczyć ostre pojedynki i dotykać się kołami, ale nigdy nie przekraczamy granic fair play."

Więcej informacji o całej Formule 1 znajdziesz na www.f1ultra.pl

Brak komentarzy: